Terezka chce pejska

Tato vtipná knížka je vhodná pro začínající čtenáře. Má barevně rozlišené slabiky. Najdete v ní patnáct půvabných textů. O černém kocouru Nezbedovi a bílé kočce Míce. O holčičce co ráda malovala, ale ne na papír na stole… O dvou slepicích co nejsou moc chytré. O holčičce Lole a dvou deštnících. O chameleonu Leonovi, který se fakt rád barevně proměňoval. O panu Kostkovi co nejraději nosil kostkované oblečení. O Terezce, která chtěla adoptovat pejska svých snů. O strážníkovi Čiperovi a jeho dlouhém žebříku. O Katce, která přechytračila své dva bratrance. O čištění zubů králíka Bobka. O krásném i strašném pruhovaném netvorovi. O zelených ufouncích a zelených hrášcích. O planetě Tululu, barevných Gulinkách, a robotických Komárech pana Jana Romana. Díky barevnému rozlišení slabik si všichni krásně ujasní, jak se slova rozkládají. Věděli jste to správně…

Jana Svobodová

Rok v lese

Krásné leporelo nejmenší děti seznámí s tím, jak se příroda proměňuje na jednom místě v lese během dvanácti měsíců. Každá dvojstrana dětem a jejich rodičům v podobě překrásných ilustrací Emilie Dziubak ukáže proměnlivost čtyř ročních období.
Věřím, že vás bude bavit očima hledat jednotlivá zvířata, stromy, keře, jámy, plody, situace i lidi, jak se různě chovají na jednotlivých stránkách.
Kniha je opravdu překrásná!
Na jejím začátku najdete také jména a popis jednotlivých zvířat.
Jaký měsíc je váš nejoblíbenější…

Jana Svobodová

Kostík hledá přátele

Kostíkovi vypadl zoubek. Pro Kostíka je to vážná věc, protože se malá kostřička bojí, že si nenajde kamarády a bez zoubku se cítí strašně ošklivá. Hraje si aspoň se svým pejskem Žebírkem.
Holčička Rozárka má zase jeden svůj vypadlý zoubek v úmyslu zahrabat, aby se jí splnilo přání.
No a zoubek se stane tím první důvodem, proč se ti dva začnou bavit…
Půvabná knížka pro nejmenší je o hledání a nacházení přátelství.
Máte i vy své kamarády…

Jana Svobodová

Obejmi mě, prosím

Neskutečně půvabná kniha o objímání.
Táta Medvěd a syn Medvídek spolu putují lesem a mají velký plán – obejmout co nejvíc zvířátek a udělat je tak šťastnými! Naprosto geniální plán!
Obejmou pana Bobra, slečnu Lasičku, párek Zajíců, Vlka, pana Losa, Anakondu, Housenku, Hajného, další zvířata, ale na někoho zapomenou.
Víte na koho?
Kniha je také překrásně ilustrovaná Emilií Dziubakovou.
Zkrátka obejmi mě, prosím…

Jana Svobodová