Superstar

Lester je žák páté třídy, který až nyní začíná chodit do školy. Předtím byl doma s maminkou, která se mu plně věnovala. Ta nyní potřebuje nastoupit do práce a je na čase, aby se i Lester zapojil do školního procesu. To pro chlapce není jednoduché, protože škola je pro něj příliš hlučná, chaotická a Lester je zkrátka jiný. To že má diagnostikovanou poruchu autistického spektra se dozví až v průběhu příběhu zaznamenaného v knize. Jaký příběh v něm prožije, zda získá přátele, jaký projekt ve škole vymyslí, to vše si můžete přečíst v této knize, která vás seznámí s dítětem s autismem.
Víte jak daleko doletí různé typy vlaštovek…

Jana Svobodová

Řvi potichu, brácho

Skvělá kniha od české autorky Ivony Březinové je často tak působivá, že čtenářům při čtení bude jistě běhat mráz po zádech. Kniha je výtečně napsána a také skvěle ilustrována Tomášem Kučerovským.
Jeremiáš je autista. Žije ve svém světě plném pravidel a omezení. Každý den v týdnu pro něj má jinou barvu. Má rád kulaté tvary. I auta v ulici by podle něj měla být zaparkována podle speciálního barevného řazení.
Jeremiáš má milující maminku a sestru Pamelu, které se ze všech sil snaží zabránit tomu, aby ho nedali do ústavu. Citlivé vyprávění pohnutého příběhu jedné rodiny a jejího okolí čtenáře seznámí s tím, jaký je život s autismem.
Občas je to vše až příliš těžké…

Jana Svobodová