Motýlek… motýl

Mám autorské knihy Petra Horáčka ráda. V poslední době jich vychází opravdu hodně a já jsem si říkala, že sem už tu novou dávat nebudu. Že už by bylo takzvaně přehoráčkováno… Jenže jsem knize Motýlek… motýl prostě neodolala.
Nadchlo mě na ní, že během příběhu mají stránky výřezy zdánlivě ukazující jednotlivá zvířátka, ale po otočení stránky tam například není vidět kříž na zádech pavouka křižáka, ale zkřížená stébla trávy.
Jinak je příběh o holčičce Lucince, která na zahradě zahlédne krásného motýla. Druhý den ho hledá a nemůže najít. A překvapením na konci knížky, je skládanka motýla, která jistě nadchne…

Jana Svobodová

O soviččce

Autorská knížka Petra Horáčka je tentokrát o sovičce. Sova je noční pták. Ale tahle sovička je i zvědavá. Moc by chtěla vidět, co se děje přes den. Maminka sova ji varuje, že ve dne to může být pro sovičku nebezpečné. Ta má však jako kdejaké mládě svoji tvrdou hlavu a samozřejmě se pustí do prozkoumávání bílého dne.
Kdo bude mít pravdu sovička nebo máma sova?

Jana Svobodová

Jak myška snědla měsíc

Autorská kniha Petra Horáčka opět vypráví o myšce. Jednou večer vykoukne z nory a pohlédne na nebe. Na něm krásně svítí žlutý měsíc. Myšce se moc líbí. Chtěla by ho mít jen pro sebe. A protože stejně jako já věří, že sny se plní, druhý den ráno s úžasem najde kus měsíce před svým doupětem. Žlutý kousek krásně voní a hladová myška neodolá a sní ho. Následně ji přepadnou velké výčitky svědomí, že pokušení neodolala. Naštěstí má kolem sebe kamarády, kteří jí poradí a utěší ji.
Mám moc ráda Horáčkovy ilustrace a příběhy.
Co se takhle večer podívat na měsíc, jestli nám ho myška opravdu neokousala?

Jana Svobodová

Kamarád pro medvěda

Ano, medvěd je moje nejoblíbenější zvíře, autor a ilustrátor Petr Horáček je jedním z mých nejoblíbenějších ilustrátorů a přátelství je hned po lásce ta nejbáječnější záležitost na světě. Takže kniha o přátelství dvou medvědů nakreslená a napsaná právě panem Horáčkem musela moje srdce nadchnout.
Naprosto úchvatné ilustrace medvědů a přírody jsou doplněny krátkým textem. Černý medvěd je sám. Hledá kamaráda. Neví, kde ho hledat. Hnědý medvěd je sám. Hledá kamaráda. Neví, kde ho hledat. Potkají se. Začnou hledat spolu. V jednoduchosti je síla. Jistě jste tuto větu již slyšeli. A ano, je to tak prosté, geniálně jednoduché.
Jestlipak to čteš, můj největší příteli?

Jana Svobodová

Do pelíšku

Leporelo Petra Horáčka může být tou milovanou ohmatanou knížkou malých dětí, které nedají jinak, než že si ji budou před usnutím s maminkou nebo tatínkem donekonečna prohlížet. A pak na ni budou už jako velcí vzpomínat, že ji měly před usínajícími víčky a že se jim stále obrázky vybavují. Možná podotknout, že se jim nejvíc líbila usínající liščata, možná to byly zajíčci, možná myšky, možná ptáčci a možná si nejraději točily kolečkem, které měnilo barvy hvězd na nebi.
Knížka je vhodná do všech pelíšků a bude i pro vaše děti úžasnou usínací pomůckou.

Jana Svobodová

Zvířecí počítání

Petr Horáček má obrovský talent na vytváření dětských knih. Tato je geniálně jednoduchá. Naučí děti pomocí zvířat zábavnou formou počítat do desíti. Napadlo vás někdy, že žirafí krk s hlavou vypadá jako číslo jedna? A co šíje zebry s proužkovanou hlavou? Umíte si ji představit jako číslo dvě? V knize najdete další zvířata v převedené podobě na číslice. Budou to gepardi, hadi, krokodýli, chameleoni, tukani, pandy, lemuři a rybky.
Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, pan Horáček kreslí svět… 🙂

Jana Svobodová

Slon

Další autorská kniha Petra Horáčka, který svými vystřihovanými obrázky lepenými na barevná pozadí, umí vytvořit překrásně dětské knížky. Tato o je klukovi. Ten má velkou chuť zahrát si fotbal, ale ani dědeček ani babička nemají čas. Ale SLON čas má! A SLON si rád hraje. A SLON je pro každou radost či neplechu. A SLONA může mít vedle sebe úplně každý, jen musí otevřít ve svém srdci a mysli dveře do fantazie.
Tato kniha je o imaginárním příteli, který je skvělý, přátelský a hravý.
Máte také takového?

Jana Svobodová

Nejkrásnější místo na světě

Petr Horáček napsal a nakreslil další půvabnou knížku pro nejmenší čtenáře. Tentokrát je příběh o zajíci a jeho dvou kamarádech králících. Ti se kochají tím, jak to mají doma krásné. Položí si otázku, zda je to jejich místo nejkrásnější na světě? A o tom celá knížka je, o hledání odpovědi.
Zamýšlela jsem se nad tím, jak u dětí podpořit chuť ke čtení a vymyslela jsem pro ně takovou jednoduchou křížovku, kterou si můžou vyluštit až knížku přečtou.
Přeji příjemné čtení i luštění…

Jana Svobodová

Modrý tučňák

Kniha autora a ilustrátora Petra Horáčka je o malém modrém tučňákovi. Od narození je jiný než ostatní tučňáci, a to ho příliš odlišuje a vzdaluje od jeho zvířecího druhu a přitom jde jen o barvu. Tučňák se začne cítit osamělý. Moc by si přál být někde, kde by měl přátele, a kde by ho ostatní měli rádi. Začne si zpívat písničky. To úplně změní příběh. Jak, to si musíte sami přečíst a prohlédnout v této půvabné knížce o toleranci pro děti. Čím jste jiní vy…

Jana Svobodová

Husa Líza a vánoční hvězda

Vánoční knížka od spisovatele a ilustrátora Petra Horáčka vypráví příběh husy Lízy. Je Štědrý večer a husa a její kamarádi stojí okolo stromečku. Je zelený, překrásný, ale něco podstatného mu chybí. Podle husy by měl mít na špičce překrásnou hvězdu. Jenže kde ji sehnat? Husa je podnikavá, a tak se hvězdu vypraví sehnat. Přeji vám všem krásné vánoce, i tobě milá huso… 🙂

Jana Svobodová