Já se nechtěl stěhovat!

Knížka pro začínající čtenáře autorky Daniely Krolupperové děti zavede do nového prostředí školy, kam se náš hlavní hrdina dostane po přestěhování. Do nového kolektivu se mu vůbec nechce. Jmenuje se Martin Vokurka a v nové třídě se mu hned začne dominantní kluk Vašek posmívat a šikanovat ho. Kniha je cestou takového problému i radou, jak se s tím postupně vyrovnat a radou pro kolektiv, jak podobnému chování tiše nepřihlížet. Martin je trochu roztržitý kluk, který v učení nevyniká, ale je to skvělý fotbalista. Právě fotbal bude jeho velkým pomocníkem při zdolávání problému.
Kniha je čtivá a poučná. Byla bych ráda, kdyby si ji hodně dětských čtenářů přečetlo…

Jana Svobodová

Josífkův pekelný týden

Josífek chodí do druhé třídy. Rodiče ho tradičně vychovávají, chtějí aby si uklízel a plnil své povinnosti, a Josífkovi se to strašně nelíbí. Proč mu pořád někdo říká, co by měl dělat, jak by měl uklízet, co by měl jíst, jak by se měl učit a být poslušný…
Když má napsat do školy vyprávění o rodině, na všechno si tam postěžuje.
Jaké bude jeho překvapení, když od pondělí bude u nich doma všechno jinak.
Maminka přestane uklízet, nakupovat, prát, Josífka peskovat. Bude se usmívat, lenošit, přestane jí vadit, že Josífek i jeho malá sestřička jí smažené a nezdravé brambůrky, koukají na televizi a tráví hodně času venku nebo na počítači.
Jak dlouho to bude Josífkovi takto vyhovovat…

Jana Svobodová

Polární pohádka

Byla jednou jedna zvědavá vločka. Maminka jí říkala, ať se drží doma, ale vločka neposlechla a vydala se s větrem za dobrodružstvím. Nejprve si myslela, že to bude jen krátká cesta, ale jak už v to v pohádkách bývá, bylo z toho velké putování. Nejprve se vločka seznámí s ledními medvědy, pak popluje na lodi s rybářem Yngvarem, pomůže jí veliká velryba, seznámí se bílou polární liškou a pozná, jak to chodí mezi lidmi. Dívka Kari pomůže rybáři, tuleni co se rádi tulí i lechtiví lachtani také sehrají svoji roli při tom pohádkovém dobrodružství.
Kniha na děti dýchne svoji mrazivou krásou…

Jana Svobodová

O´Bluda

Na druhém stupni mají nového učitele angličtiny. Je divný! Vypadá zvláštně, v uchu má obrovskou náušnici, oblečení nosí jako klaun a navíc dělá v angličtině gramatické chyby. Partička čtyř školáků se rozhodně vypátrat co je učitel jménem O´Mahony a přezdívkou O´Bluda vlastně zač…

Jana Svobodová