Nerozluční přátelé

V údolí pod rozložitým dubem žije králičí rodinka a nahoře v koruně stromu rodinka soví. Ve stejný čas se narodí králíček a sovička. On je vzhůru přes den, ona v noci. Oba pozorují svět a jsou jím fascinováni a nadšeni. Rodiče si všimnou, že králíček naklání hlavu úplně stejně jako sovička a sovička hopká zase úplně stejně jako králíček, ačkoli se ti dva zatím nikdy nepotkali. To se ale změní a ti dva si porozumí a stanou se z nich kamarádi. Bohužel jim v častějším potkávání se brání odlišný čas, kdy jsou vzhůru. Jak to vymyslí, aby jejich přátelství mohlo ještě více rozkvést, si přečtěte v této půvabně ilustrované knize Przemysławem Wechteroviczem. Pozorujete rádi svůj stín?

Jana Svobodová

Úsměv pro žabku

Překrásně a roztomile ilustrovaná knížka pro nejmladší čtenáře je o malé žabičce. Ta sedí na leknínovém listu na hladině jezera a je moc smutná. Nic ji nedokáže rozveselit ani potěšit. Maminka žabičky prodává na trhu, když si najednou uvědomí, že se její malé dcerce, která se nachází jinde, něco stalo. Usměje se jak nejliběji a nejláskyplněji dovede, a protože nemůže z práce odejít, tak požádá o předání úsměvu Bobra. Ten úkol rád přijme, ale cestou mu do toho takzvaně něco vleze, a tak úsměv pošle dál po Vydře. Zápletka se opakuje a čtenáři se seznámí se Strakapoudem, Lištičkou, Psem, Medvědicí a Kachnou. Takový krásný úsměv poslaný od maminky potěší každé dítko…

Jana Svobodová

Rok v lese

Krásné leporelo nejmenší děti seznámí s tím, jak se příroda proměňuje na jednom místě v lese během dvanácti měsíců. Každá dvojstrana dětem a jejich rodičům v podobě překrásných ilustrací Emilie Dziubak ukáže proměnlivost čtyř ročních období.
Věřím, že vás bude bavit očima hledat jednotlivá zvířata, stromy, keře, jámy, plody, situace i lidi, jak se různě chovají na jednotlivých stránkách.
Kniha je opravdu překrásná!
Na jejím začátku najdete také jména a popis jednotlivých zvířat.
Jaký měsíc je váš nejoblíbenější…

Jana Svobodová