Hele, řekni to!

Třetí kniha od knihovnice Michaely Krýslové ze série Já se z toho picnu je tentokrát o tom, o čem děti a i dospělí neradi mluví. Může to být proto, že se stydí, že si to, co se stalo dávají za vinu a že je jim to nepříjemné a trápí se tím. Příběh tradičně vypráví super holka Pepina, která má psa Žofku. O ni se stará a chodí ji venčit do parku. Jenže maminka nechce, aby tam Pepina chodila sama, protože podle maminky se v parku vyskytují divná individua. Pepina se přesto do parku dostane a z křoví na ni vybafne takový divný pán, který není úplně oblečený. Asi už vám je jasné, jak moc se dívka vyděsí a že o tomto nepříjemném zážitku nebude chtít mluvit. Ale to by měla. A jak se jí to povede, a co z toho celého bude, si přečtěte v této skvělé knize.
Pamatujte si, že když se svěříte, tak tím ochráníte sebe, ale také ostatní děti…

Mami, típni to! http://www.ctuctescteme.cz/mami-tipni-to/
Čuně, seber to! http://www.ctuctescteme.cz/cune-seber-to/

Jana Svobodová

Čuně, seber to!

Druhá kniha série Já se z toho picnu je o lidském nešvaru, a to neuklízení exkrementů po psích mazlíčcích. Ano je to kniha o hovínkách. Příběh je opět o partě kamarádů, z nichž má každý psa. Hlavní postava dívka Pepina Karásková je jednoho dne křivě obviněna sousedkou, že po svém pejskovi fekálie neuklízí. To se Pepině samozřejmě nelíbí, o to víc, že všude nachází velké množství podobného odpadu. S kamarády vymyslí několik způsobů, jak na to spoluobčany upozornit. Musím uznat, že jejich nápady jsou vážně originální!
V úsilí jim pomůže spřátelená knihovnice. Knihu knihovnice i napsala a opět se jí to povedlo…

Mami, típni to! http://www.ctuctescteme.cz/mami-tipni-to/

Jana Svobodová

Mami, típni to!

Jsem také knihovnice stejně jako autorka této znamenité knihy Michaela Krýslová. Kniha se jí moc povedla. Hned jak jsem ji dočetla, jsem dostala velkou chuť spisovatelce – knihovnici napsat, jak moc je skvělá! Kniha se u nás v knihovně bude určitě půjčovat!
Příběh vypráví dívka Pepina. Její maminka čeká miminko. Když se o tom Pepča baví s kamarádem, zjistí že některým věcem ohledně těhotenství nerozumí. Obrátí se tedy na milou knihovnici, která jim doporučí naučné knihy a vše jim vysvětlí. Pepina si vzápětí uvědomí, že její maminka v těhotenství kouří, a že se s tím rozhodne musí něco udělat. Jak celý problém společně s kamarády vyřeší, si přečtěte v této jedinečné knize!
Ať skvělé knihovnice píší dál…

Jana Svobodová