Táta za všechny prachy

Frank je syn a Denis táta. Mají se moc rádi a jeden pro druhého by udělali cokoli na světě. Mají ještě mámu, ale za moc nestojí a opustí je. Táta je automobilový závodník, jezdící nebezpečné závody plné bourání a havárií. Jednoho dne se při nich ošklivě zraní, přijde o nohu a následně i o práci. To jak nově nastalou situaci a velkou chudobu vyřeší, je k přečtení v této další vtipné knize současného nejoblíbenějšího dětského autora.
Frank bude tátovi samozřejmě se vším pomáhat.
V příběhu se seznámíte s fajn Frankovou tetou Flip, malým a zlým zločineckým bossem panem Velikánem, gorilami Prsťákem a Palčákem, reverendkou Judith, seržantem Posměchem a samozřejmě s tradiční postavou všech Walliamsových knih trafikantem Rádžem. Knihu opět ilustroval skvělý Tony Ross.
Tak co za lumpárny zase pan Walliams vymyslel…

Jana Svobodová

Nejhorší děti na světě 2

Jsem si naprosto jistá, že děti budou tuto knížku od oblíbeného autora Davida Walliamse rádi číst a že se u ní budou výborně bavit. Jsem si jistá, že pak budou mít chuť zlobit. Jsem si taky jistá, že ji přečtou tak říkajíc jedním dechem.
Je to druhá kniha o dalších deseti nejhorších dětech na světě.
Hladovému Hubertovi se nevyplatilo všechno sníst. Superhvězda Stáza měla uvěřit tomu, že její zpěv není vůbec úžasný. Mlsný Marcel si měl dát pozor na to jak zachází s ovocem a zeleninou. Kruté Klotyldě ne nevyplatilo trápit kočky. Uli, co nikdy nedělal úkoly se díky dějepisářce madame Magně dost vyděsí. A co udělala hnusná Háta, rozmazlený Robert, trolka Týna, soutěživý Simon a Ne ne Nela si rychle musíte přečíst.
Jak je zvykem ilustrace opět nakreslil Tony Ross. Knihy Davida Walliamse byly přeloženy do více než padesáti jazyků a po celém světě se jich prodalo přes dvacet milionů kusů.
Znáte nějaké hodné dítě…

Jana Svobodová

Půlnoční gang

Do londýnské nemocnice Lorda Funta přivezou lehce omámeného chlapce, který dostal ránu do hlavy kriketovým míčkem. Tom se tak dostane na dětské oddělení, kde po operaci mandlí leží tlouštík George, slečna Amber, která má všechny končetiny v sádře, múzický mladík Robin, který je po operaci očí a velmi nemocná dívenka Sally. Zaměstnanci nemocnice jsou nerudní a dalo by se říci až velice zlí a zákeřní. Až na příšerně nevzhledně vyhlížejícího zřízence, který má zlaté srdce.
V nemocnici se blíží půlnoc. A tehdy přichází čas Půlnočního gangu!
Co gang dělá, jaké sny plní, kdo může být jeho členem – vše je přísně tajné!
David Walliams je současný nejčtenější autor knih pro děti. Sama se tomu nedivím, vždyť jeho knihy baví i dospělé…

Ukázka z knihy:
„Že život je cenný. Každý okamžik je cenný. Měli bychom na sebe být hodní. Dokud je ještě čas.“

Jana Svobodová

V naší škole je had!

Autor čtivých dětských knih David Walliams společně s ilustrátorem Tony Roossem opět zvou děti k počtení svých vtipných a zábavných knih.
Tato je o dívence Mirandě, která má jako domácího mazlíčka ochočenou krajtu Penelopu. Jednoho dne dostanou děti za úkol přinést si do školy své živé mazlíčky. Je jasné, že obrovská krajta vzbudí náležitý rozruch. Dětem se moc líbí, ale paní ředitelce Nefučené absolutně ne! Co se s krajtou rozhodne udělat si musíte přečíst. Rozhodně to stojí za to…

Jana Svobodová

Poněkud otravný slon

Kniha pro začínající čtenáře od současného nejčtenějšího dětského autora knih Davida Walliamse je o jednom hloupém podpisu.
Sam bydlí v hezkém domě. Jednoho dne na dveře toho domu zaklepe velikánský slon. Tvrdí, že ho Sam adoptoval. No, a protože to je pravda, Sam opravdu v jedné ZOO podepsal adopční listinu, tak se k němu ten obrovitánský slon nastěhuje. Používá celý dům. A pochopitelně vše také ničí.
Jaké je Samovo překvapení, když dorazí těch slonů ještě víc.
Děti i dospělí, čtete vždy vše co podepisujete…

Jana Svobodová