Školnice Valerie se ujímá vedení

Třetí díl knih o školnici Valerii navazuje na knihy Školnice Valerie v podezření a Školnice Valerie odhalena. Krásná školnice proměnila celou školu k nepoznání. Děti jsou veselé, učitelé je umí zaujmout. Pan ředitel, který má moc rád sladkosti, není nakloněn myšlence pustit celou třídu na dvoudenní výlet. Rozhodne se proto jet s nimi. Děti se bojí, že jim to celý výlet pokazí, a tak vymyslí takovou sladkou lest…

Jana Svobodová

Školnice Valerie odhalena

Od té doby co do školy přišla nová školnice Valerie a několik nových učitelů, dějí se prapodivné věci. Všichni zlí a přísní učitelé mají problémy s vyučováním. Následně se dětem mění před očima. Již tak nekřičí, nedávají zákeřné písemky a mají pro děti víc pochopení. Není za touto zázračnou proměnou náhodou milá hezká školnice Valerie?
Martin s kamarády už je záhadě na stopě.
Příběh navazuje na knihu Školnice Valerie v podezření…

Školnice Valerie se ujímá vedení

Jana Svobodová

Vánoční hvězda a splněná přání

Ida je malá holčička, která žije v dětském domově. Nemá vlastní rodiče, protože zahynuli, když byla ještě hodně malá. Ida se před vánoci hodně dívá z okna, strašně moc si od Ježíška přeje dostat nové rodiče. Když uvidí padat na nebi hvězdu svoje velké přání si z celého srdce přeje.
Na druhém konci města bydlí Andělovi. Jsou to milí manželé, kteří mají také jedno velké přání, chtěli by děťátko. Náhodou uvidí na nebi padat tu stejnou hvězdu a jejich velké přání si také přejí.
Jakým řízením osudu se asi všichni poznají…

Jana Svobodová

Školnice Valerie v podezření

Martin jde v září do školy do páté třídy a strašně se mu tam nechce, protože ví, že to zase bude hrůza, jak na děti budou učitelé zlí. Je však hodně překvapen, když se začnou dít podivné věci. V tašce se mu objeví nové bačkory, které nemohli s maminkou sehnat. Učitelé se chovají divně, nemohou mluvit nebo neustále dělají dřepy. Není za vším nová hezká a milá školnice Valerie…

Školnice Valerie odhalena
Školnice Valerie se ujímá vedení

Jana Svobodová