Všehokniha

Tomáš je zvláštní malý hoch. Vidí věci, které jiní nevidí. Jeho otec je tyran, fanaticky se obracející k Bohu. Jeho výchova a chování poznamenává celou rodinu. Týranou ženu a matku Tomáše a dcery Markéty, i obě děti. Tomáš má velké životní poslání a odhodlání. Odjakživa chce být šťastným!
Navzdory tomu, že má kniha tak neveselé téma, je plná poetiky, lásky, pochopení a naděje.
Navíc je ozdobena překrásnými ilustracemi od Nanako Ishidy, které jsou jednou namalovány barevně na bílý podklad, a přes ně se překládá perokresba na průsvitném papíru, která nám ukazuje snový svět milého, malého Tomáše.
Bude chlapec jednou šťastný…

Jana Svobodová

Nikolina cesta

Jak v úvodu knihy píše sama paní spisovatelka Michaela Fišarová: „Tato kniha je věnována všem holkám a klukům, kteří mají hezké dětství. Napsala jsem ji, aby si toho všeho vážili. Aby poznali, že mít milující rodiče není taková samozřejmost, jak se možná někdy zdá.
A taky je věnována všem holkám a klukům, kteří to v dětství nemají lehké. Aby věděli, že je tu vždy cesta něco změnit. Aby věděli, že nejsou na světě sami.“
Mrazivý příběh je o Nikole, které chodí do deváté třídy. Má mladšího brášku Martina, o kterého se často stará. Také má milující maminku. Dále s nimi žije agresívní Zdeněk, přítel maminky, který nemá nikoho rád. Tatínek dětí již nežije. Sousedka paní Stoklasová občas Martínka pohlídá, aby Nikola mohla jít do školy, kam moc často kvůli rodinným problémům nechodí. Maminka se moc snaží, je hodně v práci, ale nechá si vše od agresívního Zdeňka líbit. Co bude s dětmi, když paní Stoklasová dostane infarkt…

Jana Svobodová