Povídky z jedné kapsy, Povídky z druhé kapsy

Karel Čapek je znám všem druhostupňovým žákům a žačkám a všem středoškolákům a vysokoškolákům. Tato jeho povídková kniha je vypravěčským skvostem a stojí za přečtení. Příběhy mají detektivní zápletky. Mistrně přibližují čtenářům starou Prahu, prvorepublikový čas, lidské osudy a povahy. Náměty jsou originální a vtipné. Čapkova genialita stojí za povšimnutí, a to zdaleka nejen proto, že se o něm učí ve škole. Tak šup, šup, jdeme číst…

Jana Svobodová

Pes Baskervillský

Detektiv Sherlock Holmes se svým pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují záhadná úmrtí v temném kraji na vřesovištích. Kdo mohl zabít sira Charlese?
Atmosféra detektivního příběhu na čtenáře dýchá vlhkým vzduchem a zimou a vzdálené vytí ježí chlupy po těle.
Tato známá a čtivá kniha se již dostala na seznamy dětské povinné četby a nutno podotknout, že děti umí zaujmout.
Máte rádi strašidelné příběhy a blata? Já velmi…

Jana Svobodová

Bludiště, Staň se soukromým detektivem

Tato kniha je nahuštěně ilustrovaná, a právě to je podstatné. Budete v ní hledat! V zadání si přečtete co. Je to kniha detektivní, hravá. Každého, komu jsem ji ukázala, strhla a pustil se do hledání zadání. Je to taková ta kniha, kterou jste jistě měli rádi jako úplně maličtí, když vám maminka řekla, najdi v knize třeba kočičku a vy jste ji hledali, a byli jste nadšení, když se vám to podařilo. Toto je kniha, která vás zaujme úplně stejně a už vám může být klidně deset nebo čtyřicet let.
V knize najdete patnáct dvoustran. Příběh začíná v Pierrově garáži, pokračuje do muzea, veselého města, do venkovní kavárny, do centra města, na festival horkovzdušných balónů, do Jižního hradu, do stromové vesnice, do strašidelného hradu, zapomenutého města, na moře, do rušného přístavu, na projížďku důlním vozíkem, do podzemního tržiště a do posledního velkého bludiště…

Jana Svobodová

Neuvěřitelné září – Tajný deník Tomáš S.

Desetiletý Tomáš zažil na skautském letním táboře zvláštní setkání. Když se jednou ukryl s kamarádkou Jarkou v poli pšenice, stali se svědky neobyčejné události. Ocitli se ve středu magického kruhu sešlapaného obilí, který se kolem nich najednou objevil. Tomáš od té doby vídá podivné postavy s černýma lesklýma očima, které nikdo jiný nevidí. To ho strašně děsí. Aby se se svým strachem vypořádal, začne psát deník.
Tomáš se snaží zjistit, proč si ho tajemné mimozemské bytosti vybrali a co od něho chtějí?
Pokud si přečtete tuto strhující knihu, vše se dozvíte…

Jana Svobodová

Kdo zabil Snížka?

Martina by chtěla psa. Nejprve to vypadá, že žádného mít nebude, ale jednoho dne přeci jen psa dostane. Je bílý, a proto dostane jméno Snížek. Od malička jsou s ním velké potíže a psa kromě Martiny nikdo nemá rád. Když ho děvče jednoho dne najde mrtvého, rozhodne se na vlastní pěst vypátrat, kdo Snížka zabil.
Kamarádi Franta, Kája a Viktor budou Martině v pátrání pomáhat.
Spisovatelka Petra Soukupová je mojí oblíbenou autorkou, která umí úžasně nahlédnout do dětských duší. Tato dětská kniha je svým příběhem spojena s knihou pro dospělé, která se jmenuje Nejlepší pro všechny.
Pojďte společně s Martinou zjistit, kdo zabil Snížka…

 

Jana Svobodová

Ukradený prsten

Frantík Lebeda je osmiletý kluk, který chodí do třetí třídy. Už jednou vyřešil detektivní záhadu a osud mu cesty připraví další případ, který se klučina pokusí rozluštit. Stane se svědkem krádeže ve starožitnictví. V pátrání mu budou pomáhat Matěj a Zdíša, kamarádi ze sousedství a vlčák Kazan. Povede se jim dopadnou zloděje…

Jana Svobodová

Případy pro detektivní kancelář č. 2, Operace: Bouřkový mrak

Autorem detektivní knihy pro děti je spisovatel Jørn Lier Horst, který předtím pracoval u policie jako vyšetřovatel. Společně s ilustrátorem Hansem Jørgenem Sandnesem vytvořili zábavnou knihu pro děti. I po jejím přečtení si čtenáři budou knihou listovat a hledat odpovědi na závěrečné otázky.
V knize dva kamarádi a zároveň sousedé Tea a Oliver se psem Osem řeší záhadu mnoha odcizených věcí. Na co je třeba: cukr, kvasnice, láhve, sudy, jalovec a ječmen…

Jana Svobodová