Kapka Ája

Paní spisovatelka Alena Mornštajnová je skvělou a čtenou autorkou knih pro dospělé. A začala psát i pro děti, což je moc dobře. Kniha o Kapce Áje je o koloběhu vody v přírodě, bez které by neexistoval život. Kapky z příběhu žijí v Nebeském rybníku. Ája je ještě celkem malá kapička, ale už začala chodit do školy. Tam se učí mnoho zajímavého. Jak se proměňovat v páru, led či jinovatku. Co to je horské oko, horký pramen, jezero či ledovec. Jak se dělá duha, co se s vodou děje v čističce, co to je vodojem a kanalizace, jak vzniká rosa, bouřka či kroupy. Kapka Ája má několik skvělých kamarádek, ale nejvíc jí dává zabrat spolužačka Dája. Ta občas podvádí, lže a chová se povětšinou špatně. Zdalipak se právě tyhle dvě kapičky sblíží a co spolu prožijí, najdete na stránkách této čtivé a krásně Galinou Miklínovou ilustrované knihy.
Máte rádi bouřku, déšť, mrholení anebo třeba rosu?

Jana Svobodová

Teribear – Tajemství modré krabice

Krásná česká modelka Tereza Maxová založila úspěšnou nadaci na pomoc opuštěným a znevýhodněným dětem. Ve spolupráci s autorkou knih Alenou Mornštajnovou vznikla půvabná dětská kniha Teribear.
Ta je o malém červeném plyšovém medvídkovi, který se jednoho dne vykutálí z modré krabice. Neví, kde je jeho domov, který se rozhodne hledat. Na své cestě se seznámí s mnoha zvířátky.
Poselství příběhu je zřejmé, hledání a nacházení domova potřebným dětem. Kniha je krásně napsaná a stejně půvabně ilustrovaná Vladimírem Žákem. Pokud budete zvažovat pomoc nadaci, můžete tak učinit na webu: https://nadaceterezymaxove.cz/ a červeného medvídka, maskota nadace, si můžete i koupit a tím pomoci na webu: https://teribearshop.cz/

Jana Svobodová

Strašidýlko Stráša

Stráša je malé strašidýlko, které žije na hradě se svojí maminkou Bílou paní a tatínkem Bezhlavým rytířem.
Ve skutečnosti se jmenuje Bubu, ale vždycky se svého jména tak poleká, že mu všichni říkají Stráša.
Stráša se kamarádí s klukem Matějem, synem kastelána a s kočkou Luisou.
Moc by si přál mít kamarádů víc, ale strašidla prý nechodí do školy.
Co se stane, když se ztratí kočka Luisa si přečtěte v krásné a vtipné knize od autorky Aleny Mornštajnové, kterou můžou znát dospělí čtenáři jejích úžasných knih.
Tato dětská kniha je navíc překrásně ilustrovaná Galinou Miklínovou.
Taky se něčeho bojíte…

Jana Svobodová