Divné děti a smutná kočka

Volné pokračování knihy Petry Soukupové Klub divných dětí nás tentokrát zavede do období prázdnin a na venkov. Mia a Petr jsou stále divní a mají chuť poznat i jiné děti. S dětmi od sousedů Luisou a jejím bratrem Eliášem prožijí napínavé dobrodružství.
Na knihách Soukupové obdivuji vhled do dětských duší a jejich nitra. Tu zvláštní vzájemnou empatii ke svým odlišnostem a podivnostem. Kniha je opět velmi čtivá a čtenáře vtáhne do příběhu.
Máme všichni svoje podivnosti?

Klub divných dětí

Jana Svobodová

Kluk v ohni

Spisovatelka Marka Míková v této knize popsala fatální zranění ohněm malého chlapce. Ten má rodinu, několik sourozenců, ve škole bojuje se šikanou a je zamilovaný do spolužačky. Po nepříliš vydařeném dni přichází domů, kde malý bráška neopatrných zacházením zapálil oheň. Starší bratr chce plameny uhasit, ale neuvědomí si, že předtím šlápl botami do hořlavé barvy. Fatální omyl ho málem stojí život. Jak o něj bude v nemocnici bojovat, jaké mu to přivodí sny, jak bude reagovat rodina, i o skvělé prací lékařů a sester, je tato kniha s těžkým tématem. Skvěle ji svými ilustracemi doplnil Jakub Bachorík. Knihu bych doporučovala číst s dětmi.
Kdo si myslíte, že je v příběhu bílý pes s lidskýma očima?

Jana Svobodová