Listonoš vítr

Kniha básniček vznikla ve spolupráci básníka Radka Malého a malíře Pavla Čecha. Vzniklo tak půvabné dílo, které dětem přiblíží podzimní náladu, která je trochu smutná, trochu zamyšlená, nostalgická, hodně tajemná, trochu čarovná, velice poetická, neuvěřitelně půvabná a jazykově hravá.
Kniha se bude nejenom dobře číst, básničky se vám do hlav uloží úplně samy a překrásné obrázky zanechají hluboký dojem…

Ukázka z knihy:

Zaklínání dušičkové

Je Dušiček a je jich moc
a z toho prýští jejich moc.
Světýlka svíček svítí tmou,
mlhavou tmou jdou za tebou.

Jana Svobodová

Tibet – Tajemství červené krabičky

Kniha Petra Síse získala v roce 2006 prestižní knižní cenu Magnesia Litera. Autor v ní vypráví o příběhu svého otce filmového režiséra Vladimíra Síse, který v padesátých letech jel pracovně do Pekingu. Cesta ho dále zavedla až do Tibetu, kde zabloudil a prožil nejedno dobrodružství. V červené krabičce syn najde otcův deník, který si na své cestě psal.
Autor knihy a syn Petr v knize, kterou zároveň překrásně ilustroval, popsal tajemství více než dvouleté cesty včetně otcova setkání s tehdy osmnáctilétým Dalajlámou.
Jsem přesvědčena, že po přečtení a důkladném prohlédnutí stránek knihy bude vaše fantazie bloudit tajemným Tibetem…

Jana Svobodová

Lichožrouti

Předem vám musím napsat, že taky máme doma Lichožrouty! A ti naši se specializují na požírání výhradně modrých ponožek!
Kniha Lichožrouti je také o nich, o těch požíračích ponožek, kdy vždy z ponožkového páru zblajznou pouze jednu ponožku.
Lichožrout Hihlík žije u starého mládence pana Vavřince. Neměl by to dělal, ale jednoho dne se s tím člověkem skamarádí. Další dobrodružství na sebe již nenechají čekat.
Kniha v roce 2009 obdržela cenu Magnesia Litera a je taky překrásně ilustrovaná výtvarnicí Galinou Miklínovou.
A co vy, máte všechny ponožky do páru…

Jana Svobodová

Velké dobrodružství Pepíka Střechy

Autor Pavel Čech na této knize pracoval dva roky. Za knihu v roce 2013 dostal cenu Magnesia Litera. Je to kniha, kterou jsem si vybrala jako dar již pro mnoho dětí a stejně tak jako mě se i jim líbí. Kniha je plná překrásných obrazů, kreseb, myšlenek, snů, přání, jiných knih, lásky, strachu a všeho co má autor tak rád. Kniha je také neskutečně napínavá.
Hlavní hrdina Pepík Střecha je nejistý kluk co koktá a hodně věcí se bojí. Až setkání s krásnou dívkou Elzevírou v něm probudí odvahu dobrodružné věci nejenom číst v knihách, ale i si vyzkoušet v reálném životě. Ale co je vlastně reálné…

Jana Svobodová

Myši patří do nebe

Knížka pro děti poutavou formou vypráví o smrti. V roce 2007 obdržela cenu Magnesia Litera.
Myš Šupito se nejvíc na světě bojí lišáka Bělobřicha. Ten bude příčinou jejího konce. Ale ani on nebude žít příliš dlouho. Oba se dostanou nebe. Šupito čeká velké překvapení, když se v nebi setká se svým největší nepřítelem Bělobřichem. A ještě větší překvapení ji čeká následně, když se s ním navzdory pozemskému životu skamarádí. Co všechno se v nebi stane, a co se stane pak…

 

Jana Svobodová

Straka v říši entropie

Kniha pro dospělé i děti, ve které naleznou 9 bajek, které vysvětlují zákony fyziky. Formou poutavých příběhů se seznámíte s Archimédovým zákonem, termodynamikou, teorií relativity, setrvačností, entropií, elektrostatikou, kvantovou mechanikou, gravitací, superstrun a teorií všeho. V knize zvířata luští záhady existence a fungování světa. Pochopí náročná fyzikální témata…

Jana Svobodová

Proč obrazy nepotřebují názvy

Hravá kniha o moderním umění, která čtenáře pomocí zdařilých kreseb vtáhne do světa obrazů, galerií, muzeí a umění vůbec. V roce 2015 obdržela cenu Magnesia Litera.
Vnuk a babička spolu procházejí galerií a zajímavě si o obrazech povídají. Přirovnávají barvy na obrazech k přírodě, povídají si o tom jak obrazy vznikají, jaký je rozdíl mezi galerií a muzeem, nebo co je to aukce a depozitář. V knize čtenáři naleznou navíc napínavý detektivní příběh v komiksové podobě a obrazový rejstřík slavných umělců a jejich děl. Zkuste se i vy podívat novým pohledem na umění…

 

Jana Svobodová