Ptáček a lev

Lev si spokojeně žije v domečku se zahradou. Jednoho dne najde zraněného ptáčka. Ujme se ho, ošetří ho, poskytne mu zázemí. Začnou spolu spokojeně žít, přečkají zimu.
Přijde jaro a ptáček začne toužit po odletu se svými ptačími druhy. Lev zůstane sám. Ačkoli předtím žil sám a bylo mu dobře, tak mu nyní je moc smutno.
Dětské knížky zásadně dopadají dobře, tak se nebojte, že by tato byla výjimkou…

Jana Svobodová

Velké překvapení pro malého méďu

Druhý příběh medvídka a tučňáka, kteří žijí daleko na severu. Oba se ve sněhové bouři ztratí svým rodičům a najdou navzájem. Stanou se z nich kamarádi. Chytřejší tučňák často zlobí svého medvědího kamaráda, který pak trochu trucuje. Jednoho dne se v ledovém kraji objeví velké červené letadlo. Jsou v něm lidé, kteří evidentně potřebují pomoc. Zvířátka se jich bojí a lidé zvířat také. Přesto se medvěd rozhodne lidem pomoci a nosí jim ulovené ryby. Díky tomu lidé přečkají čas v ledové zemi a dočkají se záchrany.
Už jste také někomu nezištně pomohli, i když jste se ho možná báli?

Jana Svobodová

Velké překvapení pro malého tučňáka

Daleko na severu žije malý méďa a maličký tučňák. Oba se ve sněhové bouři ztratili svým rodičům a našli navzájem. Stanou se z nich kamarádi. Méďa je silnější, tučňák chytřejší. Tučňák jako malý filuta vymýšlí takové hry, při kterých dokáže nad mnohem větším kamarádem vyhrát. Jednoho dne se v ledovém kraji objeví velká červená loď s lidmi. Zvířátka ji opatrně pozorují. Když odpluje, zanechá ve vodě jakési podivné červené vejce. Co to může být a co se z něj vyklube, zjistíte po přečtení tohoto krátkého příběhu určeného pro začínající čtenáře. Kniha je překrásně ilustrovaná.
Jakým kamarádem jste svým přátelům vy?

Jana Svobodová