Pan Nikdo a bílá tma

Horová kniha pro čtenáře od osmi let, myslíte že to lze? Strašit malé děti? Jistěže lze! Tato knížka je o strachu a o lžích.
Lhaní je pochopitelná lidská potřeba. Libůstka. Potěšení. Radost. Člověk lže, aby byl někým, kým chce být, aby byl někde, kde touží být, aby byl s někým, s kým touží být; člověk lže z rozpaků, ze smutku, z osamění, ze závisti, touhy i zklamání. A ze strachu. Hlavně ze strachu! To je pár vět z knihy Dory Kaprálové, ve které se bude bát maminka a její dvě holčičky Isa a Líza, které čekají na tatínka.
Kdy jste naposledy ze strachu lhali vy?

Jana Svobodová

Pláž v noci

Elena Ferrante je italská spisovatelka, která dlouho skrývala svoji identitu. Pro dospělé čtenáře napsala nezapomenutelnou ságu Geniální přítelkyně. Kniha pro děti o panence, která se ztratí na pláži v noci je tajemná a hororová. Panenka Celina se v noci ocitá ve velkém nebezpečí. Kniha je svojí tématikou propojená s knihou do dospělé Temná dcera. Ilustracemi ji doplnila Marra Cerri. Také vkládáte svým hračkám slova do úst…

Jana Svobodová

Koralina

Koralina bydlí s maminkou a tatínkem na nové adrese ve starém domě. V přízemí bydlí ještě dvě tanečnice, slečna Spinková a slečna Forciblová, které mají houf starých skotských teriérů. V bytě nahoře, pod střechou, žije bláznivý stařík, který se snaží vycvičit myší cirkus. Rodiče Koraliny jsou hodně zaneprázdněni prací a dívka se často hrozně nudí. Baví ji si hrát na objevitelku, a tak v domě najde dveře, které vedou do jiného bytu v jiném době, který se tomu jejich podobá jako odraz v zrcadle. Koralina v něm dokonce najde i svoji druhou maminku a druhého tatínka. Ale je to všechno strašně divné, až z toho běhá mráz po zádech.
A to je dobře, protože strašidelný hororový příběh může začít!
Pokud se bojíte knoflíků – trpíte Koumpounofobií, po přečtení tohoto románu se jich budete bát mnohem víc…

Jana Svobodová