Další kniha ze skvělé série o velkých městech se jmenuje To je New York. Děti se v ní seznámí s významným městem Ameriky.
New York je největší město na severní polokouli. Nachází se v něm mnoho vysokých budov, jako je například Empire State Bulding, která je vysoká 381 metrů. Times Square je třída, kde můžete zůstat stát v největší dopravní zácpě světa. 🙂
Socha Svobody shlíží v New Yorku na přístav, kde u ústí řeky Hudsonu u břehů Manhattanu přistávají lodě z celého světa.
New York se skládá z pěti okresů – Manhattanu, Brooklynu, Queensu, Bronxu a Richmondu (Staten Islandu). Na ostrov Staten Island se můžete dopravit přívozem. Můžete navštívit Americké přírodovědné muzeum, největší obchod na světě Macys, radnici čili City Hall, Greenwich Village s úzkými uličkami, Wall Street, pláž Coney Island, stadion Yankee, kostel svaté Trojice, Organizaci spojených národů a uličky, kde se mluví německy, španělsky, jidiš, česky, slovensky, maďarsky, italsky, rusky – a dokonce i anglicky! Ve městě je 6000 křesťanských kostelů, 600 synagog, 175 mešit, 50 buddhistických a 50 hinduistických chrámů, více než 450 galerií a přes sto muzeí, asi 67 tisíc výtahů a 110 tisíc hydrantů.
Knihu napsal i ilustroval Miroslav Šašek.
Znáte již New York…

Jana Svobodová