Velký závod

Autorka a ilustrátorka knihy Kate Hudson na krásných celostránkových obrázcích vypráví příběh o soutěživé veverce. Ta zbožňuje pocit, že je nejrychlejší. Účastní se moc ráda závodů a má velkou sbírku trofejí.
I letos se chystá účastnit závodu Lov zlatého žaludu. Posledních osm let ho vždy vyhrála. Tento rok je ale jiný. Soutěžící tentokrát musí vytvořit družstvo. Veverce se to nelíbí, ale musí se přizpůsobit. Její kamarádi želva, bobr a králík jsou rozhodnuti se s ní závodu zúčastnit.
To jak to dopadne si můžete přečíst, a jistě se dozvíte i takové malé poselství, které kniha má.
Máte nějaké fajn a obětavé kamarády…

Jana Svobodová

Potíže s mrkví

Katy Hudson knihy píše i kreslí. Její knížky jsou moc hezké a dětem se líbí. Vypravěčem je králík, který nade všechno na světě miluje mrkev. Sbírá ji všude možně. Nosí ji do své nory, která je už ale úplně plná mrkví, takže se do ní už králík nevejde. Co s tím? Naštěstí má králík kamarády. Nejprve se obrátí na želvu. Pokusí se s ní bydlet v jejím krunýři, ale to není ideální. Je tam opravdu málo místa. Kamarád ptáček se nabídne se svým hnízdem, ale to také není nejlepší nápad. Veverka bydlí ve stromě a bobr v domečku u vody a chtějí také pomoci. Ale ani jejich domečky nejsou dost velké pro všechny kamarády a sbírku mrkví. Co tedy s tím?
Knížka pobaví malé čtenáře a její poselství je moc hezké. Uhádnete jaké…

Jana Svobodová